AKADEMIA UMYSŁU – JUNIOR – Lato

Dostępność: dostępny
Nasza cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

AKADEMIA UMYSŁU – JUNIOR – Lato

Wersja elektroniczna

Akademia Umysłu JUNIOR to seria programów, które rozwijają pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagają edukację wczesnoszkolną. Jednocześnie są wesołą i ciekawą zabawą. Dedykowane są dzieciom w wieku 5–9 lat. Poszczególne części są osadzone w różnych sceneriach i fabułach. 

Część LATO nawiązuje do wakacyjnego, sportowego, letniego klimatu. Zawiera ponad 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się
z trudniejszymi zadaniami.

Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, np. rozpoznawanie gwiazdozbiorów, gatunków zbóż, motyli i kwiatów, odległości miast Polski, flagi krajów, itd. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień.

Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe. Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca je do krótkiej gimnastyki!

Każdy element programu został opracowany z myślą o połączeniu zabawy z edukacją. Dzięki pomocy lektora grać mogą również dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać!

Oprawę programu stanowi nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, gitara, bębny, flet, głos, itd.), efekty dźwiękowe (odgłosy natury, głosy zwierząt, gwar zabaw, dźwięki otoczenia) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne.

Programy z tej serii posiadają rekomendacje psychologów i pedagogów, którzy potwierdzają ich pozytywny wpływ na wspomaganie rozwoju wczesnoszkolnego. Oto fragmenty niektórych z nich:

Trenowanie koncentracji uwagi i pamięci odbywa się na bardzo zróżnicowanym materiale, dostosowanym do wieku odbiorców, a przy tym niezwykle atrakcyjnym graficznie. Dzięki temu praca z programem jest po prostu zabawą, a zasadniczy, edukacyjny cel ćwiczeń realizowany jest niejako przy okazji. (...)
dr Przemysław Bąbel - Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii

Program może być wykorzystywany przez dzieci z trudnościami w nauce, pomagając im przezwyciężyć braki, poprzez stymulowanie rozwoju określonych umiejętności. Będzie również skuteczną pomocą naukową dla dzieci wybitnie uzdolnionych, które mogą doskonalić wybrane zdolności poznawcze. Warto podkreślić, że dużym atutem programu jest wysoki stopień zróżnicowania poszczególnych zadań. (...)
dr Anna M. Ziółkowska - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej WZ w Poznaniu

Seria Akademia Umysłu JUNIOR została wyróżniona w kategorii multimedia w X edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Dane techniczne

Numer PN 06F0-31720

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl