BOŻE NARODZENIE – Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Dostępność: dostępny
Nasza cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Justyna Janosz, Małgorzata Kurowska

BOŻE NARODZENIE

Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W teczce znajduje się zestaw kart pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Tematyka publikacji dotyczy Świąt Bożego Narodzenia. Karty opierają się na materiale obrazkowym i wyrazowym, służą nauce czytania różnymi metodami i doskonalą umiejętność liczenia.

Ćwiczenia zostały opracowane tak, aby nauczyciel mógł je dostosować do możliwości uczniów i realizować ten sam temat ze wszystkimi osobami w grupie, niezależnie od zróżnicowanego poziomu ich umiejętności. Zadania można dowolnie modyfikować i wszechstronnie wykorzystywać, na przykład zamieszczone w publikacji rysunki można potraktować jako puzzle (w wersji łatwiejszej lub trudniejszej), kolorowanki lub ilustracje do opowieści nauczyciela. Historyjki obrazkowe mogą służyć nie tylko do opowiadania, ale także można je wykorzystać do dopasowywania etykiet lub nadawania tytułów ilustracjom. Wyróżniony w historyjkach kolorowy element sprzyja koncentracji wzroku i rozbudowywaniu obrazu od barwnego elementu do całości. Jednym ze sposobów terapii jest metoda nauki przez działanie, dlatego w kartach zamieszczono również fotograficzne instrukcje konkretnych działań, na przykład pieczenia pierniczków.

Karty pracy mogą być pomocą dla nauczycieli w przedszkolach i szkołach, a dla rodziców źródłem pomysłów do wspólnych zabaw z pociechami.

Dane techniczne

ISBN 978-83-7134-750-4
Format A4
Objętość 61 kolorowych kart w bloku
Oprawa teczka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl