ZROZUMIEĆ SAMEMU ŚWIAT

Dostępność: dostępny
Nasza cena: 10,90 zł 10.90
Cena wydawcy: 12,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Renata Naprawa, Alicja Tanajewska, Ewa Korzeniewska, Krystyna Szczepańska

ZROZUMIEĆ SAMEMU ŚWIAT – Program nauczania dla III etapu edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Pozycja ta powstała z myślą o nauczycielach, terapeutach i rodzicach uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zawiera ona treści nauczania i oczekiwane osiągnięcia ucznia gimnazjum. Umożliwia wykorzystywanie różnorodnych rozwiązań merytoryczno-metodycznych, pozwala na swobodę w zakresie doboru zagadnień, ćwiczeń, materiału, celów, zadań oraz metod i form pracy wspomagających proces uczenia się i wychowania. Ze względu na specyfikę zaburzeń w upośledzeniu umysłowym w stopniu lekkim układ treści ma charakter spiralny, czyli do poszczególnych cykli tematycznych powraca się, aby je pogłębić, zwiększając zakres wiedzy i opanowania umiejętności, sprawności i nawyków.

Książka zawiera programy do: języka polskiego, historii, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, muzyki, plastyki, techniki i wychowania fizycznego. Zostały one tak ułożone, by współgrać z dowolnie wybranym przez nauczyciela konkretnego przedmiotu podręcznikiem.

Programy są zgodne z podstawą programową z dnia 23 grudnia 2008 roku.

Dane techniczne

ISBN 978-83-7134-342-1
Format B5
Objętość 216 stron
Oprawa broszura

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl